Birçok jeotermal araştırma projesi DOE’den toplam 1.1 milyon ABD $ fon aldı

Jeotermal araştırma projeleri, ABD DOE tarafından kuyu çimentolama, kaynak portföy optimizasyonu, raporlama tekniği ve lityumun jeotermal akışkandan geri kazanımı için toplam 1.1 milyon dolara kadar ödüllendirildi.

ABD Enerji Bakanlığı’nın (DOE) Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir Enerji Ofisi (EERE), bu hafta yaptığı bir açıklamada, DOE’nin Teknoloji Geçişleri Ofisi Teknoloji Ticarileştirme Fonu (TCF) tarafından desteklenen 58 proje için 20.1 milyon dolardan fazla federal fon verildiğini duyurdu.

82 projenin yaklaşık 33 milyon dolar federal ve 36 milyon dolar özel sektörden fon toplaması, TCF’nin çabasının bir parçası olarak paylaşıldı.

Jeotermal enerjiyle ilgili finansman sağlanan projeler:

  • Argonne Ulusal Laboratuvarı: Ceramicrete’nin (R) Sağlam Jeotermal Kuyu Çimentosu Olarak Tatbiki, 250.000 $
  • Brookhaven Ulusal Laboratuvarı: Jeotermal Kuyuları için Sürdürülebilir Kuyu Çimentosu, Termal Geri Kazanım ve Karbon Depolama, 249.999 $ – HERO (Seattle, WA), Imerys (Chesapeake, VA), Resource cementing (Rio Vista, CA) ve Trabits Group (Wasilla, AK)
  • Ulusal Yenilenebilir Enerji Laboratuvarı: Jeotermal Kaynak Portföyü Optimizasyon ve Raporlama Tekniği, 112.500 $ – CanGEA (Calgary, Kanada), Macar Jeoloji Araştırması (Budapeşte, Macaristan), Uluslararası Jeotermal Birliği (Bonn, Almanya), Jacobs Engineering, Inc. ( Auckland, Yeni Zelanda), Reykjavik Energy (Reykjavik, İzlanda)
  • Oak Ridge Ulusal Laboratuvarı: Lityum-Alüminyum Katmanlı Çift Hidroksit Klorür Sorbentleri ile Jeotermal Akışkandan Lityumun Geri Kazanımı, 500.000 $ – dahil şirketler/gruplar All American Lithium  (Brawley, CA), Idaho Ulusal Laboratuvarı (Idaho Falls, ID)

Kaynak: Jeotermal Haberler

Birçok jeotermal araştırma projesi DOE’den toplam 1.1 milyon ABD $ fon aldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön